ساخت استخر

ساخت استخر

ساخت استخر

ساخت استخر شنا نیاز به تخصص و تجربه دارد. اگر قصد ساخت استخر خصوصی یا عمومی دارید و یا در حین اجرای پروژه استخر خود هستید حتما این مطلب را مطالعه فرمایید.

اولین قدم در این راه بررسی فضای لازم برای ساخت استخر و جکوزی است. میخواهید استخری روباز داشته باشید یا استخری سرپوشیده؟ ساخت استخر درباغ مد نظر شماست یا ساخت استخر داخل ویلا یا حتی ساخت استخر در ساختمان مسکونی؟
اگر به تازگی ویلا یا باغی خریداری کرده اید و محوطه باغ را برای ساخت استخر در نطر دارید به احتمال فراوان مشکلی برای ساخت استخر نخواهید داشت. اما اگر قصد ساخت استخر در داخل ساختمان را دارید باید به این نکته توجه کنید که به دلایل زیادی از قبیل جانمایی و همچنین طراحی سازه مقاوم، این امر می بایست قبل از طراحی سازه در نظر گرفته شود.
شما می‌توانید بسته به محیط و متراژ مورد نظر، استخر خانگی دلخواه خود را طراحی کنید و بسازید. ما برای هر مدل استخر که مد نظر شماست برآورد هزینه ساخت را نیز ارائه خواهیم کرد تا بتوانید با توجه به بودجه‌ای خود تصمیم‌گیری کرده و بهترین انتخاب را داشته باشید.

ساخت استخر

ساخت استخر

ساخت استخر

ساخت استخر

ساخت استخر

ساخت استخر

ساخت استخر

ساخت استخر

اقدامات ساخت استخر خانگی

در ابتدا با توجه به فضای لازم طرح مورد نظر خود را پیاده سازی کنید. در این قسمت کارشناسان ما ایده های جذابی به شما خواهند داد. با توجه به شرایط و طرح استخر فضای لازم برای تصفیه خانه و موتورخانه استخر جهت نصب تجهیزات مانند پمپ، فیلتر شنی و … در نظر بگیرید. با توجه به اهمیت سیستم تصفیه و سیسم هیدرولیک گردش آب اسخر این بخش از کار کاملا تخصصی بوده و حتما با نظر کارشناسان ما تعیین می گردد. باید توجه داشته باشید که سطح موتورخانه از سطح کف استخر در حدود یک متر پایین‌تر باشد.

ساخت استخر

ساخت استخر

برای ساخت استخرهای روباز بهتر است محلی را به استخر اختصاص دهید که آفتاب‌گیر خوبی داشته باشد. به دلیل با این کار بتوانید هزینه‌های گرم شدن آب را کاهش دهید، هوشمندانه است که مکانی را در نظر بگیرید که بیشترین تابش نور خورشید را جذب نماید. باید در نظر داشت که در اطراف فضا استخر ویلایی، درختانی با ریشه‌های زیاد وجود نداشته باشد.
به جز قیمت مربوط به ساخت و ساز و مصالح مورد نیاز آن، باید به هزینه‌های استفاده، نگهداری و نظافت استخر نیز توجه ویژه‌ای شود.

 

 

مراحل و زیرساخت‌های لازم جهت ساخت استخر خانگی

پس از بررسی همه جانبه محل احداث استخر ویلایی، نقشه‌کشی و دریافت مجوزها، با توجه به عمق و ابعاد استخر روباز، منطقه مورد نظر با کمک ماشین‌آلات حفاری، خاک‌برداری می شود. در این مرحله می بایست دیوار حایلی میان گودبرداری انجام شده و کاسه استخری که قرار است با بتن ساخته شود ایجاد کنیم. بعد از آن کف استخر برای ایجاد قسمت‌های کم عمق و عمیق استخر شیب‌بندی و سپس با بتن مگر تسطیح می‌شود. مرحله بعد آرماتوربندی کف استخر با میلگرد است که به صورت شبکه‌ای در کف و دیواره استخر قرار می‌گیرد.
پس از آن انجام لوله گذاری تاسیسات استخر است. این قسمت از پروژه ساخت استخر جزو مهمترین مراحل کار است. چرا که تاثیر بسازی در کیفیت آب استخ خواهد گذاشت. برای طراحی و اجرای سیستم تصفیه استخر استانداردهای لازمی منتشر شده شده است که حتما باید به ان توجه نمود. در این قسمت بی گدار به آب نزنید و شخصا اقدام نکنید. حتما از یک متخصص خبره کمک بگیرید. تیم آکام استخر طراحی سیستم هیدرولیک استخر ر بر اساس استاندارهای روز دنیا انجام می دهد.
طبق نقشه اجرایی استخر خانگی، لوله‌کش لوله‌های ورود و خروج آب کار می شود.
پس از انجام کارهای زیرساختی استخر، بتن‌ریزی انجام می‌شود. در حین بتن ریزی نیز می توان از افزودنی های لازم برای آب بند کردن بتن استفاده نمود.
بعد از ساخت کف، نوبت دیواره‌های استخر است. نکته مهم در اینجا استفاده از نوارهای واتر استاپ در هنگام آرماتوربندی استخر است. در صورتی که بتن ریزی کف و دیوار استخر در دو مرحله انجام شود حتما بایستی از نوار واتراستاپ استفاده کرد.
بعد از اینکه کف و دیواره استخر کاملا خشک شد، نوبت به سیمانکاری آب بندی استخرمی‌رسد. ایتدا با ملات ماسه سیمان دیوارها و کف سیمانکاری می شوند. سپس استخر با استفاده از مواد مخصوص مثل چسب بتن یا SA12 و یا Z90 چند مرحله آب بندی می شود.
پس از انجام عملیات آب بندی و حصول اطمینان از آب بند بودن کاسه استخر عملیات نصب سرامیک آغاز خواهد شد.
در پایان پس از اتمام سرامیک کاری استخر و نصب تجهیزات تصفیه خانه مانند پمپ و فیلتراستخر آماده آب گیری است.
اکنون این استخر خانگی می‌تواند لحظات خوش و مفرحی را در منزل در کنار خانواده‌تان برای شما فراهم کند و در نهایت ” غرق شدن در لذت شنا ارمغان ما برای شما” خواهد بود.

کلیدواژه خود را وارد کنید