نکات مهم قبل از ساخت استخر

نکات مهم قبل از ساخت استخر

نکات مهم قبل از ساخت استخر

نکات مهم قبل از ساخت استخر می تواند فاکتورهایی از قبیل شکل ، اندازه و عمق استخر شنا باشد که در این مطلب هر کدام را شرح داده ایم. حقیقت این است که یک استخر فقط می‌تواند به هر اندازه که انتخاب می‌کنید باشد. به عبارت دیگر، اندازه استخر دلیلی بر برتری آن نیست. اگر نمی دانید که به استخری با چه ابعاد و عمقی نیاز دارید و این که چه چیزی رایج و بهتر است، یک مبدا خوب برای شروع است.

اکثر استخرهای مستطیلی طولی با دو برابر عرضشان دارند و  با عمق متوسط حدود ۵.۵ متر ساخته می شوند. ابعاد رایج استخر شنا ۱۰ * ۲۰، ۱۵ * ۳۰ و ۲۰ * ۴۰ متر است.

نمونه مدل استخر خانگی

نمونه مدل استخر خانگی

حالا این اطلاعات را کنار بگذارید چون اندازه و شکل استخر شما باید براساس نحوه استفاده از این استخر و اینکه چه منابعی برای کار کردن دارید، باشد. در اینجا سه سوال کلیدی وجود دارد که هنگام تصمیم‌ گیری درباره اندازه استخر باید از خود بپرسید:

هدف از ساخت استخر چیست ؟

درباره نحوه استفاده از استخر شنای جدید خود فکر کنید. اگر فقط برنامه ‌ریزی می‌کنید که در اطراف استخر لحظاتی را سپری کنید خنک شوید و گاهی هم تنی به آب بزنید، پس واضح است که به یک استخر بزرگ نیاز ندارید. از طرف دیگر، اگر می‌خواهید زمان زیادی را در آب صرف کنید، بیشتر به این معنی است که فضای بیشتری برای فعالیت و شنا کردن نیاز خواهید داشت.

اگر برای ورزش شنا می‌کنید، دو راه برای انتخاب وجود دارد. یکی اینکه یک شکل کشیده و یا حتی یک استخر بزرگ بسازید. طرف دیگر آن است که یک استخر کوچک با جت های اب که به شما اجازه شنا کردن در محل را می‌دهد. در هر صورت، شما می‌خواهید که استخر به اندازه کافی عمیق باشد که بدن شما کاملا در آن قرار گیرد و لذت ببرید.

نمونه استخر خانگی با ورودی آسان

نمونه استخر خانگی با ورودی آسان

تخته شیرجه می‌خواهی؟ اگر اینطور است، شما علاوه بر یک استخر عمیق ‌تر، یک استخر با وسعت بیشت نیز لازم خواهید داشت تا اشخاص به طور تصادفی در هنگام شیرجه زدن به کف و جداره های استخر شنا برخورد نکنند. در حقیقت، به دلیل مخاطرات موجود در تخته های شیرجه ، حداقل اندازه و عمق استخر با یک تخته شیرجه می‌تواند توسط قانون محلی یا سیاست بیمه منزلتان تعیین شود.

نکته اصلی در ساخت استخر شنا با وسعت کافی به فعالیت هایی که می خواهید در آن انجام دهید بر می گردد، بدون در نظر گرفتن فضا و بودجه شما می توانید به مراتب استخرهای بزرگی بسازید. برای خانواده های با جمعیت 4 نفر و بیشتر، اغلب استخر بزرگتر برای پوشش دامنه فعالیت در سنین مختلف افراد لازم است.

چه افرادی از استخر استفاده خواهند کرد ؟

اگر فقط بزرگسالان از استخر شنا استفاده می کنند، ممکن است بخواهید عمق بیشتری را برای به حداکثر رساندن کارایی در نظر بگیرید. برای کودکان ، شما ممکن است یک منطقه کم عمق را برای بازی آن ها بخواهید.

همچنین نیاز افراد در استفاده از استخر که یکی از نکات قبل از ساخت استخر شنا است را در نظر بگیرید که آن ها قادر به ورود و خروج به استخر با نردبان خواهند بود و یا خیر و در این صورت می توانید از یک ورودی ساحلی با عمق کم بهره بگیرید. به خاطر داشته باشید که اگر استخر بزرگی دارید اگر به آن یک شیب از عمق کمتر به بیشتر بدهید بهتر است و با این کار فعالیت تمام سنین را پوشش خواهید داد.

نمونه استخر خانگی با آبنما

نمونه استخر خانگی با آبنما

علاوه بر اینکه چه کسی از این استخر استفاده خواهد کرد، به این فکر کنید که چند نفر گنجایش خواهد داشت. اگر یک خانواده بزرگ داشته باشید، قطعا به یک استخر بزرگ ‌تر نیاز خواهید داشت که در آن همه می‌توانند کار خود را انجام دهند. فراموش نکنید که علاوه بر خانواده تان، ممکن است به خاطر اضافه شدن استخر، میهمانان جدیدی داشته باشید. در واقع، ممکن است متوجه شوید که یک استخر جدید دوستانی را جذب می‌کند که هرگز نداشتید.

البته، یک تغییرات برای همه این داستان ها وجود دارد، این است که همه چیز می‌تواند در طول زمان تغییر کند. اعضای جدید خانواده ممکن است وارد صحنه شوند، در حالی که دیگران کم ‌تر به استفاده از این استخر علاقه‌ داشته باشند. تا جایی که می‌توانید، سعی کنید برای مدت طولانی برنامه ‌ریزی کنید، چون از استخر شما برای سال های متوالی استفاده خواهید نمود.

در حالی که مزایای استفاده از یک استخر بزرگتر به راحتی واضح هستند و گفته شد، ممکن است مزیت های استخرهای کوچک تر دیده نشوند. استخرهای شنا کوچک علاوه بر ارزان تر بودن ، نگهداری و رسیدگی راحت تری خواهند داشت و همچنین فضای کمتری را اشغال می کنند.

پیام خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلیدواژه خود را وارد کنید