علت سبز شدن آب استخر

علت سبز شدن آب استخر

علت سبز شدن آب استخر

اصلا منظره خوبی نیست که شما شب می خوابید، صبح بیدار می شوید و می بینید آب استخر شفاف و زلال شما به رنگ سبز در آمده است. و اما واقعا علت سبز شدن رنگ آب استخر شنا چیست؟ آب استخرهای شنا باید دائما تمیز و آماده استفاده باشند و سلامت شما را تضمین کنند، ناگفته نماند که این معضل تنها مربوط به استخر شنا نیست و استخرهای کشاورزی هم می توانند به رنگ سبز در آیند. اما مولکول های آب تمایل به جمع آوری باکتری ها و جلبک ها دارند و در صورت عدم استفاده از تصفیه استخر و تعادل شیمیایی مناسب با گذشت زمان رنگ آب استخر شما را تغییر می دهند. آب استخر شنا به دلیل جلبک موجود در آب سبز رنگ می شود و جلبک ها به سرعت می توانند رشد کنند، به خصوص زمانی که مثل تابستان هوا گرم است و یک شبه شما را غافلگیر می کنند.

عکس سبز شدن آب استخر

عکس سبز شدن آب استخر

راه های رفع و از بین بردن سبزی آب استخر

بعد از اینکه پی بردیم علت سبزی آب استخر شنا و کشاورزی چیست، حالا نوبت به این می رسد که چگونه برای ازبین بردن آن اقدام کنیم و از چه روش هایی برای رفع سبزی و جلبک آب استخر استفاده کنیم. در این مطلب به برخی از نکات موثر در پایین اشاره می کنیم :

موازنه تعادل PH آب استخر

کلر یک ماده شیمیایی تصفیه کننده استفاده شده در استخرها برای کشتن باکتری ها است که در طول زمان ایجاد می شوند و منجر به تغییر رنگ آب می شوند. آب سبز که اغلب نشانه وجود جلبک است، نه لزوما باکتری ها، اما باید بدانیم که استخرهای مختلف باکتری های متفاوتی دارند که می توانند بر روی آب تاثیر بگذارند. اگر موازنه تعادل PH آب در مقدار مناسب نباشد، به باکتری ها اجازه فعالیت می دهد و منجر به تغییر رنگ بیشتر می شود. اگر سطح PH بیش از حد پایین باشد، آب اسیدی است و در طول زمان اجزا فلزی را از بین خواهد برد. وقتی که سطح PH بیش از حد بالا باشد باکتری ها را نمی کشد و به تولید میزان بیشتر کلسیم و مواد معدنی موجود در آب کمک می کند. تعادل PH یک استخر سالم باید بین 7.2 تا 7.8 باشد.

عکس تعادل PH آب استخر

عکس تعادل PH آب استخر

تمیز کردن فیلتر تصفیه استخر

همه مسائل مربوط به رنگ آب، تقصیر خود آب نیستند. به عنوان مثال زمانی که فیلتر تصفیه استخر به درستی کار نمی کند، جلبک ها قادر به تصفیه توسط آن نخواهند بود و استخر شما تبدیل به یک محیط پرورش جلبک ها ، قارچ ها و دیگر باکتری ها خواهد شد و در نهایت آب استخر به رنگ سبز در می آید. شما می بایست از یک شرکت پشتیبانی کننده استخر کمک بگیرید و یا به صورت شخصی اقدام به سرویس و تمیز کردن سیستم تصفیه استخر خود بپردازید. شما به راحتی می توانید فیلتر را خارج کنید و آن را با استفاده یک برس زبر و آب تمیز کنید و یا اگر اوضاع ان خیلی خراب بود، تعویض کنید. استخرهای شنا مختلف فیلترهای تصفیه مختلفی دارند و اگر با این جزئیات آشنایی ندارید از شرکت سازنده استخر کمک بگیرید.

عکس شستشو فیلتر تصفیه آب استخر

عکس شستشو فیلتر تصفیه آب استخر

شوک ناگهانی با کلر و محلول ضد جلبک

سریع ترین و موثرترین راه برای از بین بردن سبزی آب استخر این است که شوک ناگهانی با کلر و محلول ضد جلبک در آب ایجاد کنید. روش شوک یک راه حل موقتی برای از بین بردن جلبک هاست و حتی زمانی که PH در شرایط نرمال باشد و شما به مشکل تغییر رنگ آب مواجه شوید، این روش مناسبی برای استفاده است. بگذارید استخر به مدت 24 ساعت با این محلول ها مخلوط بماند و حتما پمپ را تا 12 ساعت بعد از مخلوط کردن آن ها برای کمک به تصفیه روشن بگذارید.

عکس محلول ضد جلبک آب استخر شنا

عکس محلول ضد جلبک آب استخر شنا

در آخر باید بگوییم که بهترین درمان برای داشتن یک استخر شنا استاندارد با کیفیت آب خوب، نگهداری منظم آن است. این بدین معنی است که تمام قسمت های استخر شما باید به طور منظم اعم از جداره ها ، دیواره ، کف ، پمپ ، فیلتر و… تمیز و سرویس شود و تعادل PH و افزودن به موقع کلر را بررسی و کنترل نمایید. تعمیر و نگهداری استخر شنا یک کار تمام وقت است و باید به طور روزانه چک شود تا شفافیت آب حفظ شود.

پیام خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلیدواژه خود را وارد کنید