5 روش برای ساخت استخر ارزان

5 روش برای ساخت استخر ارزان

5 روش برای ساخت استخر ارزان

همه ما تلاش می کنیم در مورد چیزهایی که می خواهیم خریداری کنیم صرفه جویی انجام دهیم. اما وقتی که نوبت به یک آیتم رفاهی و لوکس می رسد و قرار است سال ها بخشی از خانه شما باشد، اگر به دنبال کمترین قیمت به معنی قربانی کردن کیفیت باشیم باید یگویم که اصلا کار عاقلانه ای نیست.

این موضوع قطعا در مورد یک استخر شنا خانگی و ویلایی که ساخت آن اختیاری و همچنین ماندگار است صدق می کند. اگر به دنبال ساخت ارزانترین استخر شنا می گردید می توان گفت که کار درستی نیست.

راه های اصولی برای کاهش و کنترل هزینه ها در زمان ساخت استخر خانگی تان وجود دارند. کلید این کار این است که به دنبال پایین ترین قیمت ها در انتخاب استخری باشید که استانداردهای شما را برآورده می نمایند. در ادامه این مطلب 5 راه کاهش هزینه ساخت استخر را شرح می دهیم:

ساخت استخر با جنس وینیل Vinyl

استخرهای با جنس وینیل Vinyl از نوعی پلاستیک آستری رزین مانند ساخته می شود که بر روی سطح بتنی استخر قرار می گیرد و مانع نفوذ آب به داخل زمین می شود. به هر حال، این استخرها در قیمت های مواد اولیه ، به طور قابل‌ توجهی ارزان‌ تر از سیمان یا فایبرگلاس می‌باشند. برخلاف انواع دیگر استخرها، استخرهای شنا با جنس vinyl شما را درگیر خواهند کرد که با هزینه قابل‌ توجهی آسترها را عوض کنید. آسترها نیز در معرض آسیب بیشتری قرار دارند و اگرچه بیشتر سوراخ ها را می توان با تکه زدن ترمیم کرد.

عکس ساخت استخر با جنس وینیل Vinyl

عکس ساخت استخر با جنس وینیل Vinyl

با وجود این نوع متریال شما می توانید هزینه ساخت استخر خود را کاهش دهید و بودجه مناسبی را پس انداز کنید. ولی دقت نمایید که این نوع استخر عمری نمی باشد و تقریبا در صورت استفاده مکرر حداقل هر چند سال یکبار باید آستر پلاستیکی را تعویض نمایید. از طرف دیگر اگر زیاد از استخر استفاده نمی کنید و زود از طرح ان خسته می شوید ، استخر با جنس وینیل می تواند برای شما مناسب باشد که هر سال از یک آستر با طرح جدید استفاده نمایید.

ساخت استخر با ابعاد و اندازه کوچکتر

یک استخر کوچک تر به معنای مواد اولیه کمتر ، کار کمتر و نگهداری کمتر است که سه مورد مذکور از اصلی ترین مخارج استخر شنا به شمار می روند و شما به سادگی با ساخت یک استخر کوچکتر با اندازه متوسط می توانید هزینه ها را کاهش دهید.

عکس استخر کوچک و ارزان خانگی با مدل جذاب

عکس استخر کوچک و ارزان خانگی با مدل جذاب

خوشبختانه طرح های کوچک زیادی وجود دارند که نه تنها مقرون به صرفه هستند، بلکه جذاب هم هستند و محبوبیت بیشتری پیدا می کنند. اگر فضا در حیاط شما محدود است، ممکن است شما واقعا به یک استخر شنا کوچک و ارزان نیاز داشته باشید.

استفاده از استخرهای پیش ساخته

استخرهای پیش ساخته شامل تمام چیزهایی است که شما برای ساخت آن نیاز دارید. آز آنجایی که قرارداد با یک شرکت ساخت استخر هزینه های زیادی را داراست شما با انتخاب این گزینه می توانید پول زیادی را پس انداز کنید.

عکس استخر پیش ساخته خانگی

عکس استخر پیش ساخته خانگی

این مدل استخرها محدودیت هایی هم ایجاد می کنند که شما خود به تنهایی نمی توانید آن ها را پس از استفاده جمع آوری کنید و همچنین دارای عمق کم هستند و هر بار برای استفاده باید آبگیری شوند.

 

آغاز ساخت استخر در پاییز

بهار و تابستان فصل های شلوغ کاری برای اجرا ساخت استخر شنا هستند. شما با کمی صبر می توانید کار خود را در اوایل پاییز که پروژه های کمتری در دست انجام است و شرکت های پیمانکار ساخت استخر فروش کمتری در زمینه تجهیزات و ساخت دارند را به انجام برسانید و بتوانید کار بهتر و ارزان تری را داشته باشید.

البته جنبه منفی این قضیه این است که شما نمی توانید از استخر جدید خود به محض اتمام استفاده نمایید. اما اگر به دنبال کاهش هزینه ها تا جایی که ممکن است هستید، صبر کنید.

موارد اضافی را حذف کنید

زمانی که سعی دارید هزینه ها را در ساخت استخر به حداقل برسانید، آپشن های اضافی در این کار برای شما یک تهدید محسوب می شوند. در هر پروژه ای امکانات اضافی و ارتقا دهنده ای وجود دارد که می تواند هزینه کل ساخت را افزایش دهد. مهمترین این هزینه های غیرقابل اجتناب ساخت فضای مناسب اطراف استخر ، حفاظ ها ، نردبان ها و سایر وسایل ایمنی است که طبق قانون وجود آن ها در استخر الزامی می باشد.

عکس ساخت استخر با امکانات اضافی

عکس ساخت استخر با امکانات اضافی

اگر واقعا می خواهید تا جایی که برآورد داشته اید هزینه کنید ، از امکانات اضافی صرف نظر نمایید و کار ساخت استخر خود را به شخصی بسپارید که در دراز مدت پول شما را پس انداز کند. همچنین برای روشن شدن افکار خود لیستی از ویژگی هایی که می خواهید داشته باشید تهیه کنید و آن ها را به نیازها و خواسته ها تقسیم نمایید. سپس اگر می خواهید هزینه های خود را تا جایی که ممکن است کم کنید، لیست خواسته ها را فراموش کنید!

و مطلب نهایی اینکه شما تا جای ممکن در ساخت قسمت های اصلی استخر هزینه نمایید و پس انداز خود را به امکانت اضافی ارجاع دهید ، چون ساخت استخر را تنها یکبار انجام خواهید داد و تا سال های سال از آن استفاده خواهید نمود و ولی امکانات و آپشن ها را بعدها نیز می توانید به آن اضافه نمایید. با چند شخص قبل از ساخت استخر مشورت نمایید و از نکاتی که آن ها هنگام ساخت رعایت نکرده اند مطلع شوید.

پیام خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلیدواژه خود را وارد کنید